פורץ כספות

שירות פריצת כספות

פריצת כספות היא לא רק עניין של שודדים וסרטי פעולה ופשע, היא מתבצעת לעיתים קרובות גם במסגרת החוק, על ידי אנשים שהוכשרו לכך. התפקיד הרשמי הוא פורץ כספות ויש אפילו קורס כזה שמתבצע בכפוף למשרד התעשייה והמסחר, מכשיר אנשי מקצוע מיומנים שתפקידם הוא לפרוץ.

מתי נזדקק לפורץ כספות?

פורץ כספות נכנס לפעולה כאשר מסיבה כלשהי כספת אינה נפתחת או פועלת כמו שצריך. לפעמים בגלל תקלה טכנית,לפעמים בגלל ניסיון פריצה קרימינלי שלא הצליח אבל גרם לנזקים בכספת, לפעמים בגלל שריפה בבית או כל סיבה אחרת שמשבשת את התפקיד והפעילות של הכספת בבית. לרוב מי שמוזעק הוא למעשה מנעולן שעבר קורס מנעולנות והוכשר לפרוץ כספות כחלק מהתפקיד שלו.

איך מתבצעת פריצת כספות?

הפריצה מתבצעת באמצעות מכשור מקצועי שמשמש מנעולן במהלך עבודתו כדי לפרוץ מנעולים מסוגים שונים המופעלים על ידי קודן או אמצעים דיגיטליים אחרים. רוב המנעולנים עושים שימוש בכלים כבדים המיועדים לפריצה וצוברים ניסיון במהלך ההכשרה והעבודה שלהם. משך זמן הטיפול בכספת משתנה לפי סוג הכספת, אבל פורץ כספות שיש לו ניסיון יוכל בדרך כלל לפתור את הבעיה במינימום זמן ומאמץ.

עבודת הפורץ – איך זה מתחיל?שירותי פריצת כספות

משרד העבודה והתעשייה מקיים במכללות ברחבי הארץ קורסים ללימודי תעודה בתחום המנעולנות. קורסים אלו משלבים נושאים שונים בתחום ההנדסה, המכניקה, הנדסת חומרים ועוד ובמסגרתם לומדים הסטודנטים גם תיאוריה אבל בעיקר מתנסים באופן מעשי בכל מיני מקרים ותקלות ופותרים אותם.

ממש כמו כל קורס אחר, גם כאן כדי לקבל תעודה מקצועית ולסיים בהצלחה צריך לעבוד מבחנים ולעמוד בדרישות של הקורס. בסוף הקורס מקבל מנעולן רישיון עבודה לעסוק בתחום ולבצע בין היתר גם שירותי פריצת כספות.

העובדה שהיום יש כל כך הרבה סוגים של כספות לבית, למשרד ולתעשייה מחייב כל מנעולן שרוצה לעסוק בתחום לאורך זמן להכיר את הפיתוחים השונים בתחום ולעקוב אחר חידושים.

איך בוחרים פורץ כספות?

אם נתקלתם בבעיה ואתם זקוקים למנעולן שמתמחה בפריצת כספות חשוב מאד לבחור באדם הנכון. חשוב לוודא שאותו אדם קיבל הכשרה מתאימה, יש לו אישור ממשטרת ישראל לעסוק בעבודתו והוא מוכר, בעל מוניטין טוב ואמין. מומלץ לבצע את הבדיקה הזו ולראות מי האדם שעומד מולכם גם אם אתם חייבים את השירות במהירות.

פריצת כספות היא עבודה טכנית ששמורה לבעלי מקצוע שעברו הכשרה וקיבלו אישור ממשטרת ישראל. אל תשכחו לבדוק את מי אתם מזמינים לבצע את העבודה בשבילכם!