סוגי מנגנונים של כספות

כספות שונות נבדלות זו מזו לפי הגודל, האיכות, חומר הגלם ממנו הן עשויות וסוג ההתקנה בבית או במשרד, אבל ההבדל הכי גדול בין כל הכספות הוא סוג מנגנון הנעילה שמוצע לנו. כל מנגנון הוא בעל יתרונות שונים ומציע רמת בטחון שונה מפני פריצות וגניבות. אלו הם הסוגים העיקריים של מנגנונים לכספות:

מנגנון מכאני: מנגנוני כספות

המנגנון הנפוץ ביותר בתחום הכספות, שהיום משתלב בכספות מתקדמות גם לצד המנגנון הדיגיטלי. המנגנון מתאים לכספות שנתלות על הקיר או מוצבות על הקרקע והוא מצריך פתיחה ונעילה ידניים באמצעות מנגנון מכאני.

מנגנון נעילה דיגיטלי:

מנגנון חכם שיתרונותיו נעוצים בעיקר בקלות התפעול שלו לצד העובדה שבהרבה מאד כספות הוא מציע פונקציה של מנגנון שהייה, מה שנותן עוד אורך רוח ובטחון. המנגנון הדיגיטלי מאפשר נעילת לילה, נעילת חגים, קוד בלדרים לפתיחה מיידית ועוד כל מיני תכונות, בהתאם לאיכות וליצרן. יש כספות בהן הנעילה היא כפולה – גם באמצעות מנגנון מכאני וגם באמצעות מנגנון נעילה דיגיטלי.

מנעול מפתח:

כשמו כן הוא – מנעול עם מנגנון נעילה של מפתח ומנעול. בדרך כלל זהו מנגנון שמציע אופציה שנייה לצד מנגנון מכני או דיגיטלי, והוא נמצא שם כדי להבטיח שבעל הכספת יוכל לפתוח אותה בכל מצב, גם כשיש בעיה טכנית.

מנגנון עם מקשים:

מנגנון שמופעל על ידי הקשה של קומבינציית מספרים ומורכבים עליו מקשים. ברוב המקרים יש להקיש קוד סודי בן 6 ספרות או פחות כדי להפעיל את המנגנון ולפתוח את הכספת.

מנגנון ביומטרי:

הנושא הביומטרי נכנס כבר לתחום הכספות לפני כמה שנים. נעילה ביומטרית פירושה התאמה לטביעת האצבע של בעל הכספת, כך שרק העברה של האצבע על המנגנון תאפשר פתיחה של הכספת. המנגנון הזה בדרך כלל מאובטח על ידי מנגנון נוסף עם קודן או עם מפתח.

אז איך בוחרים מבין סוגי מנגנונים אלו?

לכל אחד מאיתנו יש ציפיות שונות, אילוצים ודברים שונים שמשפיעים על הבחירה שלו. כדי לבדוק את כל האפשרויות, להקשיב להמלצת הספק ולחשוב על כספת שיהיה לכם קל לתחזק.

בנוסף, כדאי לבדוק איזה מנגנון נותן לכם את רמת הבטחון הגבוהה ביותר ועם איזה מנגנון יהיה לכם הכי קל לעבוד. לצד בחירת המנגנון, חשוב לבדוק שהכספת כולה בנויה בצורה איכותית, מחומרי גלם חזקים ועמידים ומתאימה לדרישות של משרד הבטחון וחברות הביטוח. הבדיקה המקדימה הזו תאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שבחרתם את הכספת הטובה ביותר.